Prodejna otevřena

Nanosmoke: jít si vlastní cestou

Zvykli jsme si na to, že vodní dýmky nám nepřinášejí pouze požitek kuřácký, ale také estetický. Mnohý dýmkař si pořizuje dýmku v souladu se zařízením bytu nebo hledá zajímavé kousky s neotřelým designem. Ať už jste ale fanoušky minimalismu, hravosti nebo řemeslné ruční práce, všechny dýmky zachovávají víceméně stejné schéma - totiž váza, srdce dýmky se šlauchem, táckem a trnem na korunku. Tedy skoro všechny. Nanosmoke na pravidla kašle a dýmky dělá prostě po svém.

 

Historie společnosti Nanosmoke začala v roce 2012. Student třetího ročníku Petrohradské polytechnické univerzity Ilyin Alexey si tehdy poprvé načrtl na kus papíru neobvyklou vodní dýmku s futuristickým designem. V roce 2015 pak založil společnost, která začínala s výrobou přenosných dýmek v malé garáži. Charakteristickým rysem většiny vodních dýmek Nanosmoke bylo a je, že jsou horizontální.

 Nanosmoke a honeysigh-10

První model, kterým na sebe výrazně upozornili byl legendární Nanosmoke CUBE. Krabička z plexiskla s korunkou z odolného silikonu se ze začátku zdála jako naprostá šílenost. Alexejův vynález ale fungoval a jeho sláva postupně rostla. Není divu, CUBE je opravdový unikát. Kromě silikonové korunky, která umožňuje použití většiny HMS, ji lze obohatit i běžnou korunkou. Zpětný ventil v podobě silikonové membrány zajišťuje pohodlné profouknutí bez rizika vytopení dýmky. Výhody horizontální dýmky brzy ocenili nejen cestovatelé a výletníci, ale i lidé, kteří toužili mít vodní dýmku na nočním stolku beze strachu, že uhoří v posteli.

 

Dnes je Nanosmoke jedním z největších výrobců vodních dýmek v Rusku. Základní model CUBE se dočkal následovníků vybavených barevným podsvícením i luxusní varianty s dekorací z černého akrylu. Přibyly i nové modely Nanosmoke ONE a Nanosmoke Box.

 Nanosmoke a honeysigh-1

Nanosmoke byli první na světě, kdo upustili od skla a kovu a zahájila sériovou výrobu plexi vodních dýmek. Vlastní unikátní technologie pro spojování plexiskla. Ústředí se nachází v Petrohradě, kde je soustředěn i celý výrobní cyklus od přijetí materiálu po balení hotových výrobků. Vodní dýmky se vyrábějí na CNC frézovacích a laserových strojích, ale část výroby je spojena s ruční prací. Ačkoliv je Nanosmoke spojována především s transportními modely vodních dýmek získala si značnou oblibu a zájem dýmkařů po celém světě. Jak sami říkají: “Naším úkolem je vytvářet vodní dýmky co nejpohodlnější a nejsnadněji použitelné.”

Jejich plány jsou velké a je jasné, že o nich ještě uslyšíme.
Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení