Prodejna otevřena

Tarbuš pro vodní dýmku

Tarbuš je tradičním příslušenstvím pro vodní dýmku. Navzdory své důležité funkci se  dnes překvapivě nepoužívá tak často, ačkoliv může v mnoha ohledech zlepšit proces kouření. V tomto článku se podrobněji seznámíme s jeho možnostmi.

 

 

Vodní dýmku lze připravovat různě dlouhou dobu. Nejjednodušší varianta je nabití korunky a zahřívání tabáku pomocí 3 uhlíků v kaloudu. Čas zahřívání tabáku bude v tomto případě asi 5-7 minut. A co když chcete prohřívání tabáku ještě více urychlit? V takovém případě vám pomůže právě tarbuš. Toto příslušenství urychlí zahřívání korunky v počáteční fázi, a to pomocí zmenšení vyhřívaného prostoru kolem zdroje tepla, které brání jeho úniku. Nejčastěji se tarbuš vyrábí z kovu, ale existují i varianty ze skla, které jsou však spíše estetickou záležitostí. 

Práce s přístrojem je velmi jednoduchá. Stačí rozpálit uhlíky a zakrýt tarbušem korunku, počkat 2-3 minuty a můžete začít roztahovat dýmku. Dejte pozor, ať nečekáte příliš dlouho -  riskovali byste přepalování tabáku.

Tarbuše na vodní dýmku se liší designem, velikostí i výrobním materiálem. Obvykle jsou z vysoce kvalitní ocele nebo hliníku. Bez ohledu na materiál a výrobce je důležité, že tarbuš pomáhá zvýšit a regulovat teplotu v okolí uhlíků, snižuje riziko popálenin a chrání před povětrnostními podmínkami v případě, že jste na venkovní session. Navíc když kouříte vodní dýmku venku, tarbuš nedovolí, aby se jiskry z uhlí rozletěly a uhlíky budou doutnat při nezměněné teplotě. 

Tarbuš lze mimo jiné použít i v pozdějších fázích kouření, když už uhlíky dohořívají. Tehdy vám závětříčko pomůže nashromáždit zbývající teplo a vytáhnout ze session co nejvíc. To platí zejména při použití tlustostěnných a hlubokých korunek.

 

Na co si dát u tarbuše pozor?

Zvýšení tepla ne vždy pozitivně ovlivňuje nabitou korunku v prvních minutách zahřívání. Je důležité pochopit, s jakým tabákem pracujete stejně jako vzít v úvahu vlastnosti korunkyKdyž máte klasický tabák třeba od značky Element a korunku s širokými stěnami a snažíte se je rozpálit na třech uhlích, je použití tarbuše na místě. Bez ní se totiž tabák může zahřívat až neslušně dlouho.

Pokud nabíjíte korunku Upgrade Form a oblíbený tabák od Tangiers, pak na tarbuš zapomeňte. Přílišné teplo v tomto případě rychle snižuje vaše šance na dobré pokouření. Tabák se totiž velmi jednoduše přepálí.Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení