Prodejna otevřena

Jak nakládat s tabákem do vodní dýmky

Tabák je nejdůležitější složkou v procesu kouření. Proto je třeba dodržovat správné podmínky skladování a ošetření tabáku, aby se zachovaly jeho jedinečné vlastnosti. Expirovaný tabák vám pravděpodobně neuškodí, ale potěšení z kouření také nepřinese. 

 

Obecně platí, že doba použitelnosti tabáku pro vodní dýmku s hermeticky uzavřeným obalem se pohybuje od 1 do 3 let. Doba uvedená na továrním obalu a trvanlivost po otevření jsou však dvě různé věci. Jak by tedy měl být tabák skladován? Pokud jste již tabák otevřeli, měli byste dodržovat následující podmínky skladování:

  1. Uzavřené balení. S tím vám může pomoci jakákoliv plastová krabička nebo dóza. Je dobré, abyste tabák v obalu rozložili rovnoměrně, aby tekutiny, které obsahuje, nezůstávaly pouze u dna a tabák neosychal a nekysl. Doporučujeme tabák v dóze pravidelně zamíchat nebo uzavřenou nádobku otočit dnem vzhůru. To pomůže prodloužit trvanlivost a zabránit ztrátě aroma.
  2. Uchovávejte tabák na tmavém místě bez přímého slunečního záření.
  3. Ideální skladovací teplota tabáku je 15–⁠20 stupňů. V létě, kdy jsou teploty vyšší, jej můžete uložit do ledničky. Při skladování v chladničce však dávejte pozor, aby tabák nezmrzl. Nízké teploty ovlivňují jeho vlastnosti stejně negativně jako ty vysoké.

Ignis pro hz 2-11-2

Ve složení tabáku pro vodní dýmky jsou přítomny esenciální oleje, glycerin a sirupy, které mají tendenci vypařit se pod vlivem vysokých teplot nebo následkem nesprávného skladování. Výsledek těchto ztrát se projeví v nedostatku příjemné vůně, kdy naopak získáte pocit suchého kouře, jaký je známý u běžných cigaret.

Prošlý tabák je snadno identifikovatelný na dotek je suchý a téměř nevoní. Vysušený tabák tak raději vyměňte za čerstvý, abyste si svůj kuřácký zážitek vychutnali s plnými tóny.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení