Prodejna otevřena

Parní čištění – inovace v oblasti hygieny vodních dýmek

Nejen dýmkaři, ale především podniky a lounge, které nabízí vodní dýmky, stojí před otázkou jejich správného a zároveň šetrného čištění. V České republice neexistuje přísná regulace hygienických norem pro péči a údržbu vodních dýmek. Dýmky totiž nemohou být zařazeny do kategorie tradičního nádobí, přestože, podobně jako mnoho jiných předmětů ve stravovacích a jiných zařízeních, v průběhu provozu aktivně hromadí na svém povrchu bakteriální flóru.

Zájem o perfektní čistotu je samozřejmě nejen na straně zákazníků, ale vzhledem k výraznému vlivu na chuť dýmky i na straně provozovatelů. Samozřejmě, po každém použití je třeba úplně vyměnit vodu ve vaze, propláchnout hadice a vyčistit korunky. Důkladný proces, o kterém jsme psali například zde, je ale časově náročný. I proto musí být provozovatelé důkladně zásobeni vybavením (korunkami, šlachy i vázami), které vyměňují, kvůli úspoře času. Tento způsob, je ale nákladný a dlouhodobě nevýhodný.

 

HZ blog pára -3

Kvůli tomu se dnes rychle šíří trend parního čištění, který je efektivní a bezpečný - používá se i pro sterilizaci lékařských nástrojů. Parní čističe si získávají všeobecnou oblibu kvůli schopnosti zničit bakteriální a virové prostředí. Pára bojuje nejen proti patogenním mikroorganismům, ale také odstraňuje plak, sediment nebo pachuť z procesu kouření. Pro estetickou stránku vodních dýmek je navíc důležité, že pára jednoduše zmizí z povrchu, aniž by zanechala negativní účinek ve formě skvrn nebo neprůhledných oblastí. 

 

HZ blog pára -6
 

Na druhou stranu má pára i svá negativa. Kvalitní zařízení jsou jednorázově nákladná a vyžadují opatrnou manipulaci. Navíc s ní nelze čistit plastové díly, které se při kontaktu s párou okamžitě deformují. Zpracování páry tedy není vhodné pro vodní dýmky s plastovými prvky. Čistota vodní dýmky je nepochybně důležitá pro plnou chuť tabáku, a proto je důležitá i pro provozovatele dýmkařských podniků. Parní čističe mohou při velkém objemu zákazníků výrazně usnadnit provoz.

A co vy? Jak se staráte o své vodní dýmky? A dbá váš oblíbený podnik na důkladné  čištění vodních dýmek, které zajistí dobrou chuť tabáku a bezpečnost vašeho zdraví?

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení